Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojenský hřbitov 1866 Kocbeře

brigada-kocbere-8.7.2018-017.jpgV sobotu 7.7.2018 jsme se během oslavy kamarádovy svatby zašli podívat na vojenský hřbitůvek z války 1866 v Kocbeřích .... Bohužel nám z jeho stavu bylo docela smutno a tak jsme se dohodli, že se tam druhý den vrátíme a trochu ho upravíme .... v neděli jsme tam dorazili i s nářadím a ženichem a alespoň jsme pohrabali napadané listí a větve a vytrhali bordýlek mezi hroby ....

I když válka 1866 není hlavní prioritou našeho spolku, nabídli jsme obci, že náš spolek zajistí opravu hřbitova ... tzn. opravu, natření a znovuosazení plotu, narovnání křížů, upravení hrobů, vysypání prostoru mezi hroby štěrkem a výrobu nové informační tabule .... pokud vím, požehnání kompetentních úřadů budeme mít a tak se v brzké době pustíme do práce ....

 

Tak se nám to sice trochu protáhlo, ale nakonec se dílo podařilo a hřbitov je opět ve stavu jaký si zaslouží. Chtěl bych poděkovat všem kteří se na opravě podíleli a přiložili ruku k dílu.

 

Náhledy fotografií ze složky Vojenský hřbitov 1866 Kocbeře

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář